Hakkımda

 

31.12.1950 İstanbul doğumluyum.İTÜ Maden Mühendisliği bölümü mezunuyum.Etibank ( 1974-1981) ve Şişecam Camiş Mad.A.Ş ( 1981-2005) çalışma hayatımın özetidir.Son görevim olan İş Geliştirme Yöneticiliği ile ilgili özel olarak çalışıyorum. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili Eğitim ve Danışmanlık, işimin ağırlıklı konusudur.

Yaşamımı anlamlı kılmak, renk katmak ve de ruh sağlığımı korumak için ilgi alanlarıma sığınırım.Kişi, kendini deşerek içindeki cevheri dışarıya çıkartmalıdır.

Uğraştığım hiç bir konuda ders almadım..Okul ve eğitime karşı değilim. Ancak, ille de eğitim alınması gerektiğine de inanmıyorum.

 

Proje geçmişi

Projeler zaman içinde gelişti.Kiminde tesadüfler, kiminde ise inatlaşma, iddia gibi unsurlar:) rol oynadı.

  • Bildiğimiz "PAİNT" programında resim yapmaya çalışırken, bu programda resim çizilemeyeceğini ifade eden bir arkadaşıma inat (oğlak'ım ) gecemi gündüzüme katarak çizilebileceğini gösterdim.1998 den beri çiziyorum.Artık bana zorluk çıkartmıyor PAİNT...
  • Takı tasarımına da; mesleğim gereği 2.derece değerli doğal taşlara ( gemstones ) olan ilgim nedeniyle başladım.Kursa gitmedim.Sınama-yanılma yöntemi ile öğrendim ve kendimi geliştirdim.
  • Küçük süs objeleri de; Yalıköy-Çatalca'da bulunan yazlığıma gittiğim zaman sahilden topladığım çakıl taşları ile hayat buldu.Podima çakılları olarak Dünya Literatüründe de yer alan bu doğa harikası çakıllar, doğal taşlar ve uzak doğu deniz kabukları ile kombin edilerek küçük biblo-heykeller üretiliyor.Kaide olarak ta; gül ve sapelli ağaçları ile silisifiye ağaç ( fosil ağaç ) kullanılıyor.Montaj ile ilgili bilgiler de bende saklı kalsın:))